Kas yra kvercetinas ir kuo jis naudingas?
Parašė Valeria Briancesco ir peržiūrėjo Paul Holmes.
Jei ieškote konkretaus elemento, spustelėkite turinį:
Kas yra kvercetinas?Koks yra kvercetino poveikis?Kaip vartoti dozę?Ar kvercetinas yra saugus?Santrauka
- Kvercetinas, biologiškai aktyvus flavonoidas, tampa vis populiaresnis sveikatos ir sveikatingumo bendruomenėje dėl galimos jo, kaip natūralaus papildo, naudos.
- Kvercetiną, žinomą dėl galimų antioksidacinių savybių ir plataus pritaikymo spektro, vartoja daugelis žmonių, siekiančių palaikyti bendrą savijautą.
Šiame straipsnyje bus nagrinėjama, kas yra kvercetinas, kuo jis naudingas, kvercetino mitybos šaltiniai, dozavimo rekomendacijos ir galimas šalutinis poveikis, kad suprastumėte, kaip šis galingas flavonoidas gali būti įtrauktas į subalansuotą sveikatos režimą.
Kas yra kvercetinas?
Quercetinas, dar žinomas kaip kvercetinas, yra flavonoidas - augalinis pigmentas, kurio yra daugelyje vaisių, daržovių ir grūdų. Kvercetinas yra vienas iš gausiausių maistinių flavonoidų, jo yra įvairiuose maisto produktuose, įskaitant vaisius, pavyzdžiui, citrusinius vaisius ir obuolius, daržoves, pavyzdžiui, svogūnus ir brokolius, ir gėrimus, pavyzdžiui, arbatą ir raudonąjį vyną. Ypač daug jo yra tokiuose maisto produktuose kaip obuoliai, svogūnai ir uogos.
Flavonoidai, pavyzdžiui, kvercetinas, pasižymi antioksidacinėmis savybėmis, kurios gali padėti neutralizuoti laisvuosius radikalus ir sumažinti oksidacinį stresą.
Oksidacinio streso mažinimas gali padėti pagerinti bendrą sveikatos būklę, nes sumažina lėtinių ligų riziką ir sulėtina senėjimo procesą¹.
Kvercetino, kaip antioksidanto, potencialas gali palaikyti ląstelių sveikatą, apsaugoti nuo pažeidimų, galinčių sukelti įvairias sveikatos problemas. Į savo mitybą įtraukdami daugiau kvercetino turinčių maisto produktų arba vartodami papildus, galime sustiprinti natūralią organizmo apsaugą nuo aplinkos ir vidaus streso veiksnių².
Koks yra kvercetino poveikis?
1. Kvercetino poveikis sveikatai
Kvercetino savybės gali būti naudingos sveikatai:
- Priešuždegiminis poveikis: kvercetinas gali padėti sumažinti uždegimą, kuris yra susijęs su įvairiomis lėtinėmis ligomis, įskaitant širdies ligas ir artritą³.
- Antioksidacinės savybės: kvercetinas gali būti potencialus antioksidantas, kovojantis su oksidaciniu stresu, taip palaikydamas ląstelių sveikatą ir galimai atitolindamas senėjimo požymius⁴.
- Imuninės sistemos palaikymas: kvercetinas dažnai minimas dėl savo vaidmens stiprinant imuninę sistemą ir gali padėti apsisaugoti nuo sezoninių ligų⁵.
- Širdies ir kraujagyslių sveikata: kai kurie tyrimai rodo, kad kvercetinas gali prisidėti prie širdies sveikatos gerinant kraujagyslių funkciją ir mažinant kraujospūdį⁶.
- Metabolinis sindromas: kvercetinas gali padėti sumažinti riziką, susijusią su metaboliniu sindromu, įskaitant širdies ligas, insultą ir diabetą.
2. Kvercetino poveikis odai
Klinikiniai tyrimai rodo, kad kvercetinas, vartojamas kaip papildas arba vartojamas vietiškai, gali padėti gydyti tokias odos ligas kaip egzema ir dermatitas⁸.
Vartotojų pranešimuose taip pat pabrėžiama, kad po nuoseklaus vartojimo akivaizdžiai pagerėja odos tonusas ir tekstūra. Nors šioje srityje reikia atlikti daugiau tyrimų.
3. Kvercetino poveikis šunims
Kvercetinas taip pat gali būti naudingas šunims, ypač kaip galimas natūralus antihistamininis vaistas, palengvinantis alergiją. Jis vartojamas šunims alergijos simptomams, įskaitant niežulį ir uždegimą, gydyti⁹.
Quercetinas veikia stabilizuodamas putliąsias ląsteles, kurios išskiria histaminus, sukeliančius alergines reakcijas. vis dėlto, prieš įtraukiant kvercetino į augintinio racioną, svarbu pasitarti su veterinarijos gydytoju, kad būtų užtikrintas saugus vartojimas¹⁰.
Kaip vartoti kvercetiną?
Įprastinė rekomenduojama dozė suaugusiesiems yra nuo 500 iki 1000 mg per dieną, tačiau ji gali skirtis priklausomai nuo individualių poreikių, sveikatos būklės ir tikslų.
Esant specifinėms sveikatos problemoms, galima vartoti didesnes dozes, tačiau tik konsultuojantis su sveikatos priežiūros specialistu¹.Kvercetino papildai gali sumažinti kraujospūdį ir pagerinti kitus sveikatos rodiklius.
Tokie veiksniai, kaip amžius, bendra sveikatos būklė ir kitų papildų ar vaistų vartojimas, gali turėti įtakos idealiai dozei.dose.
Kokioje sudėtyje yra kvercetino?
Be papildų, kvercetino natūraliai randama daugelyje maisto produktų:
- Svogūnai: ypač svogūnai, kuriuose yra daug kvercetino³.
- Kaparėliai: vienas turtingiausių natūralių kvercetino šaltinių⁴.
- Uogos: pavyzdžiui, mėlynės ir spanguolės⁵.
- Lapiniai žalumynai: įskaitant kopūstus ir špinatus⁶.
- Obuoliai: dažnas kvercetino² šaltinis.
Šių maisto produktų įtraukimas į subalansuotą mitybą gali padėti padidinti kvercetino kiekį.
Padidinus su maistu suvartojamų flavonoidų kiekį galima pagerinti sveikatos būklę, nes sumažėja uždegimas ir palaikoma širdies ir kraujagyslių sveikata.
Ar bananuose yra kvercetino?
Bananuose yra kvercetino, tačiau jo kiekis nėra didelis, palyginti su kitais vaisiais, pavyzdžiui, obuoliais ir uogomis¹⁷. Nors bananai yra maistingi ir naudingi subalansuotoje mityboje, jie nėra pats stipriausias kvercetino⁸ šaltinis.
Ar kvercetinas yra saugus?
Quercetinas paprastai laikomas saugiu vartoti kasdien, jei vartojamas neviršijant rekomenduojamų dozių.
Dauguma tyrimų neparodė, kad ilgalaikis vartojimas turėtų reikšmingą neigiamą poveikį². Tačiau, kaip ir vartojant bet kokį maisto papildą, patartina pasikonsultuoti su savo sveikatos priežiūros specialistu, ypač jei turite sveikatos problemų arba vartojate kitus vaistus².
Su kokiais vaistais negalima vartoti kvercetino?
Kvercetinas gali sąveikauti su tam tikrais antibiotikais ir kraują skystinančiais vaistais³. Ši sąveika gali turėti įtakos šių vaistų veiksmingumui, todėl prieš pradedant vartoti kvercetiną, jei vartojate receptinius vaistus, svarbu pasitarti su sveikatos priežiūros specialistu⁴.
Kas neturėtų vartoti kvercetino?
Asmenys, turintys specialių sveikatos sutrikimų arba vartojantys tam tikrus vaistus, pavyzdžiui, kraują skystinančius ar imunosupresantus, turėtų vengti vartoti kvercetino, nebent tai patartų sveikatos priežiūros paslaugų teikėjas².
Ar kvercetinas yra natūralus antihistamininis vaistas?
Kvercetinas gali veikti kaip natūralus antihistamininis preparatas, nes stabilizuoja histaminų išsiskyrimą, o tai padeda įveikti alergijos simptomus. Dėl šios savybės kvercetinas yra populiarus natūralus vaistas tiems, kurie nori palengvinti sezoninės alergijos simptomus². Tyrimai patvirtina jo vaidmenį mažinant alergines reakcijas ir gerinant komfortą alergijos sezono metu².
Santrauka
Kvercetinas yra natūralus flavonoidas, randamas daugelyje vaisių ir daržovių, pasižymintis stipriomis antioksidacinėmis ir priešuždegiminėmis savybėmis. Flavonoidas kvercetinas gali pasižymėti antioksidacinėmis ir priešuždegiminėmis savybėmis, slopindamas uždegimo fermentus ir mažindamas uždegimo mediatorių kiekį.
Kvercetinas turi daug potencialios naudos sveikatai, pavyzdžiui, palaiko imuninės sistemos funkciją, skatina širdies ir kraujagyslių sistemos sveikatą ir prisideda prie sveikos odos. Nors kasdienis vartojimas iš esmės yra saugus, siekiant išvengti sąveikos ar šalutinio poveikio, rekomenduojama tinkamai dozuoti ir pasitarti su sveikatos priežiūros paslaugų teikėju. Kvercetino galima gauti su subalansuota mityba, kurioje gausu obuolių, svogūnų ir uogų, arba su aukštos kokybės maisto papildais.Translated with DeepL.com (free version)
Norint veiksmingai įtraukti kvercetiną į sveiką gyvenimo būdą, būtina suprasti jo naudą, saugų vartojimą ir galimą sąveiką.
Naršykite mūsų tinklaraštį
Kas yra berberinas ir kaip jį vartoti?
Sužinokite, kas yra berberinas ir kokia jo nauda sveikatai.
Skaityti daugiauKas yra NAD+ ir koks jo poveikis?
Nauji moksliniai tyrimai sparčiai didina susidomėjimą NAD+ papildais ir jų galima nauda stiprinant ląstelių sveikatą ir kovojant su senėjimu.
Skaityti daugiauKas yra autofagija ir kada ji prasideda?
Sužinokite, kas yra autofagija, kada ji prasideda ir kodėl ji svarbi organizmui.
Skaityti daugiau