Kas yra Biohakingas ir kokia jo nauda?

Parašė Scott Smith, peržiūrėjo Paul Holmes.
Kas yra Biohacking?
Biohakingas - tai šiuolaikinė koncepcija, skirta optimizuoti organizmo biochemiją, medžiagų apykaitą ir ilgainiui pagerinti bendrą gyvenimo kokybę.
Pats terminas biohakingas apibūdina priemones, procesus ir procedūras, naudojamas žmogaus fiziologijai ir medžiagų apykaitos funkcijoms teigiamai pagerinti. Tokios intervencijos apima elgesio pokyčius, įskaitant miego ir mitybos pokyčius, taip pat įdiegtas biotechnologijas(1, 2).
Keletas šiuo metu naudojamų biohakingo metodų yra naujausių mokslinių atradimų ir medicinos naujovių rezultatas. Pavyzdžiui, galima biohakinti kūną naudojant elektroninius biožymenis ir implantuotas GPS sistemas, leidžiančias integruoti ir išplėsti žmogaus funkcionavimą. (2)
Tačiau yra daugybė mažiau invazinių biohakingo priemonių pavyzdžių, pavyzdžiui, mitybos įpročių, miego režimo, fizinių pratimų ir pasninkavimo keitimas - visos šios priemonės yra nebrangios ir lengvai įgyvendinamos, o jų taikymas gali duoti didelės naudos sveikatai (2).
Nuo ko prasidėjo biohackingas?
Nors biohackingas yra palyginti nauja tendencija sveikatos ir gerovės industrijoje, daugelis su juo susijusių praktikų, tokių kaip badavimas, ledo vonios, meditacija ir specialios dietos, egzistuoja jau šimtmečius.
Pastaruoju metu šiai sąvokai skiriama daug dėmesio, tačiau terminas „biohakingas“ atsirado dar 1988 m. Jos populiarumas pradėjo augti Silicio slėnyje apie 2005 m. ir toliau auga, nes žmonės vis dažniau ieško naujų gudrybių, gydymo būdų ir sprendimų savo savijautai pagerinti.

Išnagrinėta Biohacking svarba
Šiandieniniame pasaulyje biohakingas tapo svarbia priemone, padedančia maksimaliai pagerinti sveikatą ir panaudoti vidinę fiziologiją bei biochemiją.
Asmenys, gerai išmanantys biohakingo metodus ir jų naudą, gali geriau kontroliuoti savo gyvenimą.
Norint suprasti, kodėl per pastaruosius 20 metų (nuo XXI a. pradžios) Vakarų pasaulyje atsirado biohakingas, tereikia atkreipti dėmesį į didėjantį susirūpinimą dėl beprecedenčio su gyvenimo būdu susijusių lėtinių ligų, įskaitant:
- Nutukimas
- II tipo diabetas
- Hipertenzija (aukštas kraujospūdis)
- Insultas
- Širdies priepuolis
- Choroba wątroby

Šios ligos labai pablogina gyvenimo kokybę ir gyvenimo trukmę, deja, jas dar labiau pablogina ir sustiprina padidėjusios riebalų sankaupos (t. y. padidėjęs kūno riebalų kiekis / KMI = nutukimas) (4).
Neseniai 2022 m. visoje Europoje atlikto epidemiologinio tyrimo metu nustatyta, kad 60 proc. žmonių turi antsvorio arba yra nutukę. Taip pat nustatyta, kad Amerikoje ir Europoje nutukimo paplitimas yra didžiausias (3).
Tačiau yra vilties! Minėtų gyvensenos ligų ir su jomis susijusių ankstyvų mirčių dažnai galima išvengti gyvenant sveikiau (4).
Būtent čia Biohakingas turi didžiausią vertę ir svarbą!
Vidutinė gyvenimo trukmė - tai bendras organizmo gyvenimo laikas nuo gimimo iki mirties. Tai maksimalus laikotarpis, kurį tam tikros rūšies individas potencialiai gali gyventi optimaliomis sąlygomis. Gyvenimo trukmei įtakos turi genetiniai veiksniai, aplinkos sąlygos, pasirinktas gyvenimo būdas ir medicinos pažanga.
Nors vidutinė tikėtina gyvenimo trukmė įvairiose rūšyse skiriasi, remiantis matematiniais metodais, žmonių potenciali gyvenimo trukmė paprastai yra apie 120 metų. Tačiau dauguma žmonių vidutiniškai gyvena trumpiau dėl tokių veiksnių kaip ligos, gyvenimo būdas ir sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumas. Vidutinė tikėtina gyvenimo trukmė skiriasi nuo vidutinės tikėtinos gyvenimo trukmės, kuri yra vidutinė populiacijos trukmė.
Biohackingo fiziologija: Integracinė ir ląstelinė apžvalga
Prieš pradėdami gilintis į įvairius biohakingo metodus, susipažinkime su savo ląstelių procesais ir medžiagų apykaita. Tai užtikrins, kad technikos turės prasmę ir galėsite atpažinti savo biologinius procesus.
Paprastai tariant, jūsų kūną sudaro kelios integruotos organų sistemos, pvz:
- Širdies ir kraujagyslių sistema (įskaitant širdį, kraujagysles, arterijas, arteriolas, kapiliarus, venas ir kt.).
- Limfinė sistema
- Virškinimo sistema
- Nervų sistema
- Klausos sistema
- Reprodukcinė sistema
Žmogaus biologijos pagrindai: kaip veikia ląstelės?
Šie organai dirba kartu, kad atliktų įvairias funkcijas. Bendras šių organų sistemų tikslas - palaikyti homeostazę ir vidinę pusiausvyrą kintančioje aplinkoje.
Tuo remiantis, organas susideda iš kelių specializuotų audinių. Susidaręs organas atlieka konkrečią visa apimančią funkciją su įvairiomis dalinėmis funkcijomis. Pavyzdžiui, skrandis specializuojasi chemiškai ir fiziškai virškinti maistą, ląsteliniu būdu palaikydamas ryšį su kitais organais, įskaitant smegenis ir žarnyną.
Skrandyje suvalgytas ir fizinio bei cheminio virškinimo metu suskaidytas maistas gali patekti į virškinamąjį traktą, kad maistinės medžiagos būtų įsisavintos į kraują.
O atliekos, skysčių perteklius ir kietosios skaidulos (celiuliozė) pasišalina vykstant procesams storojoje žarnoje.
Ši organų sistema vadinama virškinimo sistema - dažniau vadinama virškinimo sistema.
Ląstelių energijos apykaitos supratimas
Mažėjantys audiniai sudaro organus, kuriuos sudaro specializuotos ląstelės.
Ląstelės specializuojasi dėl genetinio proceso, vadinamo ląstelių diferenciacija ir genų raiška. Unikalios DNR užkoduotos instrukcijos leidžia ląstelėms atpažinti ir tapti joms skirtomis ląstelėmis ir (arba) audiniais, skirtais ir specializuotais, pasižyminčiais unikaliomis savybėmis savo funkcijai atlikti (5).
Ši funkcija gali būti imuninė ląstelė (imuninės sistemos dalis) arba atskiras neuronas (trilijono metų senumo nervų sistemoje).
Labai svarbu suprasti ląstelių energijos apykaitą, nes ji atlieka svarbų vaidmenį formuojantis naujoms mitochondrijoms ir gerinant bendrą ląstelių funkciją, palaikant fizinę sveikatą ir atsigavimą po traumų. Be to, ląstelių sveikatos palaikymas yra labai svarbus siekiant užkirsti kelią ląstelių senėjimui ir skatinti ilgaamžiškumą.

Dabar, kai apžvelgėme žmogaus biologijos ir kūno sandaros pagrindus, galime pasinerti į įvairius biohakingo metodus, su jais susijusią biochemiją ir jų teikiamą naudą.
5 Biohacking metodai
1. Mitybos pokyčiai sveikatai gerinti
Mitybos pokyčiai - tai pagrindinis biohakingo metodas, padedantis optimizuoti sveikatą darant įtaką organizmo biochemijai. Vienas iš pagrindinių šio metodo aspektų yra insulino kiekio valdymas, ypač mažinant hiperinsulinemiją - būklę, kai organizmas gamina insulino perteklių, reaguodamas į didelį cukraus kiekį kraujyje. Dėl padidėjusio insulino kiekio gali padidėti gliukozės pasisavinimas ir kaupimas, sumažėti pagrindinių antioksidantų ir nikotinamidadenindinukleotido (NAD+) - kofermento, būtino įvairiems medžiagų apykaitos procesams - prieinamumas.
NAD+ atlieka svarbų vaidmenį keliose ląstelių reakcijose, įskaitant glikolizę (cukrų skaidymą), riebalų rūgščių oksidaciją ir trikarboksirūgščių ciklą, kurios yra labai svarbios energijos gamybai. Tai ypač svarbu kvėpavimo ir oksidacinio fosforilinimo procesuose, kai iš maisto gaunama gliukozė paverčiama į ATP - mūsų ląstelių energijos valiutą. Kita vertus, antioksidantai apsaugo mūsų ląsteles nuo reaktyviųjų deguonies formų (ROS) ir reaktyviųjų azoto formų (RNOS) daromos žalos ir padeda išlaikyti ląstelių vientisumą.

Dėl sumažėjusios antioksidantų funkcijos ilgainiui gali padidėti ląstelių pažeidimai. Tačiau biohakingo metodai, tokie kaip badavimas ir ketogeninė dieta, gali padėti sušvelninti šį poveikį, nes padidina antioksidantų gamybą, pagerina mitochondrijų funkciją ir padidina oksidacinio streso slenkstį. Biohackingo metodai, tokie kaip badavimas ir ketogeninė dieta, didina ketozės ir ketogenezės būseną (2, 7).
Daugelis tyrimų rodo, kad mažai insulino vartojantis gyvenimo būdas lemia:
- sumažėjęs antioksidantų pasiskirstymas
- padidėjusi antioksidantų gamyba.
- Padidėjęs oksidacinio streso slenkstis ir mitochondrijų funkcija
Svarbu tai, kad išsiskiriančio insulino kiekis tiesiogiai priklauso nuo mitybos ir mitybos įpročių. Taigi, kai kurie pagrindiniai veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti ir kurie turi įtakos insulino kiekiui, yra šie:
- suvartoto maisto rūšis
- sugaištas laikas
- kuris suvartojamas tuo pačiu metu
Dėl to ląstelės tampa sveikesnės, o galiausiai - apskritai sveikas žmogus, nes antioksidantų funkcija svarbi ilgaamžiškumui, mitochondrijų sveikatai ir ląstelių funkcijai.

Pasninkas ir ketogeninė dieta: galingi biohakingo įrankiai
Vienas veiksmingiausių būdų sumažinti insulino kiekį nenaudojant vaistų yra badavimas, ypač protarpinis badavimas. Šis metodas maždaug po 16 valandų badavimo sukelia ketozės būseną, kurios metu organizmas pereina nuo gliukozės kaip pagrindinio energijos šaltinio prie riebalų atsargų deginimo. Kiti metodai, pavyzdžiui, ketogeninė (mažai angliavandenių ir daug riebalų) dieta, kalorijų ribojimas ir laiko apribojimas, taip pat padeda sumažinti insulino kiekį, nors ne visi jie lemia ketozę, kuri yra pagrindinis biohakingo komponentas.
Ketozės metu organizmas iš riebalų gamina ketoninius kūnus, kurie yra alternatyvus energijos šaltinis sumažėjus kalorijų kiekiui. Šis procesas, kuris išsivystė kaip išgyvenimo mechanizmas maisto trūkumo metu, yra labai efektyvus. Riebalai, oksiduojami kvėpavimo metu, duoda daugiau energijos nei gliukozė - 6 ATP, 31 NADH ir 15 FADH2 molekulių, palyginti su 4 ATP, 10 NADH ir 2 FADH2 gliukozės molekulėmis. Ši padidėjusi energijos gamyba ne tik palaiko ląstelių funkcijas, bet ir gerina smegenų veiklą bei kognityvines funkcijas.
Energijos optimizavimas per riebalų apykaitą:
Riebalai yra itin efektyvus energijos šaltinis - jų gaminama 1,5 karto daugiau ATP ir gerokai daugiau NADH ir FADH2, palyginti su gliukoze. Be to, riebalai suteikia daugiau nei dvigubai daugiau energijos viename grame (9 kcal/g), palyginti su cukrumi ir baltymais (4 kcal/g). Todėl dieta, kurioje gausu sveikų riebalų, gali optimizuoti tiek smegenų, tiek kūno funkcijas, todėl tai yra galingas biohakerio arsenalo įrankis.
Trumpai tariant, badavimas ir mitybos pokyčiai yra galingas biohakingo metodas, padedantis palaikyti sveiką ląstelių funkciją, pasižymintis dideliu antioksidantų kiekiu ir didesniu energijos kiekiu, todėl jaučiatės budresni ir aktyvesni, o kartu mažinantis kūno riebalų (riebalinio audinio) kiekį.
2. Pratimai ir fitnesas
Reguliarus fizinis aktyvumas yra labai svarbus norint palaikyti optimalią sveikatą. Biohakingas gali būti taikomas įvairiais būdais atliekant fizinius pratimus ir treniruotes - nuo pačių pratimų iki fitneso monitorių užfiksuotų duomenų analizės, kuri gali padėti optimizuoti būsimas treniruotes. Sportininkai, užsiimantys fizinės sveikatos biohakingu, naudoja įvairius metodus, kad pagerintų rezultatus ir pagreitintų atsigavimą, įskaitant pratimus, šalčio terapiją ir raudonos šviesos terapiją.
Duomenų stebėjimas taip pat yra vienas iš biohakingo būdų, nes intensyvumas gali būti matuojamas per laiko vienetą suvartotų kalorijų skaičiumi arba išvystoma galia atliekant pratimus, pavyzdžiui, irkluojant ar važiuojant dviračiu.
Pratimai laikomi biohakingu dėl teigiamo poveikio ląstelėms aerobinių ir anaerobinių pratimų metu. Pratimai mums naudingi, nes po bėgimo ar treniruotės beveik visada pakyla nuotaika dėl padidėjusios sisteminės kraujotakos ir endorfinų išsiskyrimo. Ilgainiui fiziniai pratimai gali skatinti širdies raumens augimą (širdies hipertrofiją), dėl to padidėja širdies minutinis tūris - kairiojo skilvelio į likusią kūno dalį perpumpuojamo kraujo tūris (9).

Tyrimai rodo, kad mankšta puikiai veikia širdies ir kraujagyslių sistemą, ištvermę, fizinę formą, raumenų hipertrofiją (augimą) ir jėgos vystymąsi.
- Vienas iš privalumų yra geresnė kraujotaka ir kraujagyslių vystymasis (angiogenezė) - fizinio krūvio metu padidėjusi kraujotaka sukelia pernelyg didelį stresą, kuris sukelia angiogeninį atsaką, sustiprintą VEGF (kraujagyslių endotelio augimo faktoriaus) ir išsiskiriantį skeleto raumenų susitraukimo metu (9).
- Viso kūno vibracijos terapija - dar vienas metodas, padedantis pagerinti fizinį darbingumą ir lengviau atsigauti po traumų. Taigi vien tik fiziniai pratimai gali pagerinti bendrą organizmo funkcionavimą, nes sumažėja kūno riebalų kiekis, dėl endorfinų pagerėja kraujotaka ir bendra nuotaika.
3. Miego optimizavimas
Optimalios miego kokybės užtikrinimas yra labai svarbus atsigavimui ir bendrai sveikatai. Tokie metodai kaip reguliaraus miego grafiko (įskaitant miego ir pabudimo laiką) laikymasis, mėlynosios šviesos blokatorių naudojimas, užtemdančios žaliuzės ir miegui palankios aplinkos kūrimas yra įprasti biohakingo metodai. Miego sekimo prietaisai taip pat labai svarbūs stebint kasdienio miego režimą ir palaikant bendrą energijos apykaitą.Miegas yra puikus biohakingo pavyzdys, nes jis yra labai svarbus bendrai sveikatai ir kognityvinėms funkcijoms. Miego metu organizme vyksta esminiai fizinio ir psichinio atsistatymo procesai. Pakankamas miego kiekis padeda atkurti raumenis, audinius ir ląsteles, stiprina imuninę sistemą ir skatina ląstelių augimą.
Neurologiniu požiūriu miegas gerina atminties konsolidavimą, mokymosi ir problemų sprendimo gebėjimus. Jis taip pat padeda reguliuoti emocijas, mažina nuotaikos sutrikimų, tokių kaip nerimas ir depresija, riziką. Nepakankamas miegas blogina dėmesį, sprendimų priėmimo ir reakcijos laiką, o tai turi įtakos kasdienei veiklai ir produktyvumui.
Lėtinis miego trūkumas siejamas su rimtomis sveikatos problemomis, įskaitant nutukimą, diabetą, širdies ir kraujagyslių ligas ir susilpnėjusį imunitetą. Kiekvieną naktį miegant 7-9 valandas kokybiško miego galima gyventi sveikiau, produktyviau ir protiniu požiūriu aštriau.
Nustatyta, kad CBD aliejus yra puikus būdas atsipalaiduoti ir pailsėti vakare prieš miegą. Todėl CBD aliejus dėl savo galimų nerimą mažinančių ir raminančių savybių gali būti naudingas vakaro rutinoje.
Įrodyta, kad CBD gali būti veiksmingas skatinant miegą ir gerinant jo kokybę.
4. Nootropinių papildų vartojimas: Kognityviniai stiprikliai
Šie natūralūs, ekologiški ekstraktai yra puikus antioksidantų, maistinių medžiagų ir vitaminų šaltinis.
Nootropinių medžiagų pavyzdžiai: kofeinas, omega-3 riebalų rūgštys ir dviskiautis ginkmedis. Įdomu tai, kad pats CBD taip pat veikia kaip nootropinė medžiaga.
Nootropinės medžiagos didina kraujo tekėjimą į smegenis, stiprina neuroplastiškumą (neuronų augimą) ir skatina neuromediatorių funkciją (neuronų komunikaciją). Smegenų biohakingas kognityvines funkcijas gerina įvairiais metodais, pavyzdžiui, didinant smegenų kilmės neurotrofinį veiksnį (BDNF) ir nootropines medžiagas.
Nootropiniai preparatai gali pagerinti proto aiškumą, sumažinti smegenų miglą ir pagerinti mokymąsi bei atmintį. Jie taip pat kovoja su su amžiumi susijusiu pažinimo funkcijų silpnėjimu ir skatina bendrą smegenų sveikatą.
Smegenų kilmės neurotrofinis veiksnys (BDNF) atlieka pagrindinį vaidmenį neurogenezėje ir neuroplastiškume, o didesnis jo kiekis siejamas su geresnėmis pažinimo funkcijomis. Tačiau svarbu suprasti ir sumažinti galimą šalutinį poveikį ir sąveiką.
AUKŠTOS KOKYBĖS CBD. BE THC
Mūsų CBD aliejus yra plataus spektro distiliatas, kuriame THC kiekis neaptinkamas - <0,01 %. Jis gaunamas iš sertifikuotų ekologiškų kanapių iš JAV. Visi produktai yra išbandyti nepriklausomose laboratorijose, kad būtų užtikrinta aukščiausia kokybė ir sauga.
AUKŠTOS KOKYBĖS AUKŠČIAUSIOS KOKYBĖS CBD. BE THC
Mūsų CBD aliejus yra plataus spektro distiliatas, kuriame THC kiekis neaptinkamas - <0,01 %. Jis gaunamas iš sertifikuotų ekologiškų kanapių iš JAV. Visi produktai yra išbandyti nepriklausomose laboratorijose, kad būtų užtikrinta aukščiausia kokybė ir sauga.
5. Įterptinės technologijos ir biotechnologijos
Per trumpą laiką įterptinės technologijos nuėjo ilgą kelią. Dabar gyvename biologinių ženklų turinčių žmonių ir dirbtinio smegenų intelekto lustų eroje su Elono Musko „NeuralinkTM“.
Tokia bioįsigijimo forma yra invazinė ir reikalauja chirurginės intervencijos, tačiau sėkmingai įdiegta į mūsų kūnus įterptinė technologija gali užtikrinti daugybę harmoningų ir simbiozinių funkcijų.
Šiandien tipinė technologija apima bet kokio tipo implantus ar intervenciją į kūną, siekiant pagerinti veiklos rezultatus ir sveikatą (2). Kai kurie medicinoje sukurtų ir naudojamų įterptųjų technologijų pavyzdžiai - elektroninės biologinės žymos (veikiančios kaip bioelektrinė tatuiruotė), slaptažodžių tabletės ir GPS sekimo sistemos.
Tačiau yra ir ne tokių invazinių metodų, kaip bioįsigilinti į kūną ir pagerinti bendrą sveikatą bei ilgaamžiškumą naudojant dėvimąsias technologijas (biotechnologijas). Populiarūs pavyzdžiai yra „Apple Watch“ ir „Garmin“ laikrodžiai, kuriais galima sekti fizinę būklę ir sveikatos būklę, įskaitant širdies ritmą ir pavojaus signalus.
Kita biotechnologijos forma gali būti duomenų ataskaitų (arba veiklos ataskaitų) teikimas, kad naudotojas žinotų, kiek jis atliko fizinių pratimų, ir svarbiausius statistinius duomenis. Programėlių kūrėjai tai supranta ir kuria programėles, kurios leidžia nuskaityti maisto produktus ir bakalėjos prekes, kad gautumėte bendrą sveikatos reitingą, pagrįstą medicinine metaanalize, ir galėtumėte vartoti tai, kas jums geriausia.najlepsze.

Longevity Guide

Kas yra ilgaamžiškumas ir ką galite padaryti dėl jo?
Atsisiųskite mūsų nemokamą ilgaamžiškumo vadovą!
Tai išsamus pradedančiųjų vadovas, kaip ilgai gyventi. Paaiškinsime, kas yra ilgaamžiškumas, kokie su juo susiję tyrimai atlikti, iš kur jis atsirado, kam jis naudojamas, ir padėsime sužinoti, ką galite padaryti, kad gyventumėte ilgiau ir sveikiau!
Kuris biohackingo metodas man geriausiai tinka?
Nors posakis „esi tai, ką valgai“ nėra visiškai teisingas, jis iš dalies galioja. Jį, kaip ir automobilį, reikia prižiūrėti, nes sugadinimai gali brangiai kainuoti, o kartais būti negrįžtami. Svarbu tai, ką dedate į savo kūną, ir tai, ką su juo darote.
Štai kodėl mityba yra svarbiausias biohakingo metodas. Taip yra todėl, kad mityba daro didžiausią poveikį ir ją galima pakeisti iš karto, tiesiog patvirtinant, kad darysite teigiamus pokyčius. Labai svarbu į mitybą įtraukti nepakeičiamąsias riebalų rūgštis, nes jos palaiko ląstelių sveikatą ir medžiagų apykaitą.
Kaip minėta anksčiau, 2022 m. Europoje ir Amerikoje apie 60 % žmonių turės antsvorio arba bus nutukę, o nutukimas yra rimtas ligų rizikos veiksnys. Verta pažymėti, kad nutukimas yra plačiai paplitęs keliose pagrindinėse išsivysčiusiose šalyse (3). Nors aiški nutukimo priežastis ir (arba) mechanizmas vis dar ginčijamasi tarp mokslininkų bendruomenės (t. y. genetinė nutukimo priežastis ar aplinkos veiksniai), žinome, kad kai nuolat suvartojamas energijos perteklius, organizmas jį automatiškai kaupia kaip energijos atsargas visame kūne riebalinio audinio - paprastai vadinamo riebalais - pavidalu.
Tačiau šiuolaikiniame pasaulyje, ypač išsivysčiusiose šalyse, esame mažiau aktyvūs. Tai reiškia, kad mūsų organizmui palaikyti per dieną reikia mažiau kalorijų. Mus supa visur esantys restoranai, greito maisto restoranai, kavinės ir prekybos centrai, kurie gali skatinti persivalgymą ir nutukimą.
Žmonės, klasifikuojami kaip turintys antsvorio (ir nutukę), yra labiau pažeidžiami ir imlesni rimtesniems neigiamiems sveikatos sutrikimams. Taip yra todėl, kad nutukimo metu padidėja insulino kiekis kraujyje (hiperinsulinemija), o šis padidėjęs hormonas, kaip žinoma, mažina endogeninių ir viduje gaminamų antioksidantų kiekį (1).
Pertraukiamas badavimas, populiarus biohakingo metodas, gali būti veiksmingas lieknėjant, nes pagerina medžiagų apykaitos funkciją. Tačiau jis gali kelti pavojų tiems, kurie anksčiau yra turėję valgymo sutrikimų, todėl propaguojant tokias mitybos tendencijas patariama elgtis atsargiai.
Ar yra kokių nors pavojų?
Mokslininkai paprastai dirba institucijose, kurios užtikrina etinę priežiūrą, o biohakeriai dažnai veikia nepriklausomai, be tokio reguliavimo, todėl kyla susirūpinimas dėl saugumo. Etikos specialistai įspėja, kad atsakomybės trūkumas biohakerių veikloje gali lemti nesaugią praktiką, ypač kai dirbama su pavojingomis medžiagomis be tinkamų apsaugos priemonių. Toks nereglamentuotas požiūris didina užteršimo, ligų ar sužeidimų riziką.
Be to, vadovautis sveikatos patarimais iš nepatikrintų šaltinių, pavyzdžiui, tinklaraščių ar socialinės žiniasklaidos, kelia didelę riziką. Todėl prieš išbandant naujus režimus svarbu pasitarti su gydytoju, nes kai kurie jų, pavyzdžiui, protarpinis badavimas, gali būti netinkami tam tikriems asmenims ar sveikatos būklei.
Išvados
Apibendrinant galima pasakyti, kad biohakingas - tai nedideli, laipsniški kūno ir gyvenimo būdo pokyčiai, kuriais siekiama pagerinti bendrą sveikatą, našumą ir gerovę; pasitelkiant mokslą, technologijas ir savikontrolę optimizuoti fizinius ir psichinius gebėjimus.
Kaip matome, yra daugybė metodų ir tikrai nėra vieno universalaus metodo, todėl prieš pradėdami jį taikyti apsvarstykite, kas jums tinka. Atsižvelgiant į tai, kad kai kurie biohackai vis dar yra mokslinių tyrimų ir plėtros stadijoje, neabejotinai bus daug pažangos ir galimybių šioje gyvenimą praturtinančioje mokslo srityje. life-enriching field of study.
Atraskite kitus mūsų straipsnius

Kas yra NAC ir koks jo poveikis?
Sužinokite, kaip NAC prisideda prie detoksikacijos, palaiko kvėpavimo takų sveikatą ir gali prisidėti prie psichinės sveikatos gerinimo.
Skaityti daugiau
Kas yra ilgaamžiškumas?
Sužinokite, kas yra ilgaamžiškumas ir ką galite padaryti, kad gyventumėte ilgai!
Skaityti daugiau
Koks NMN poveikis? Ar tai tikrai yra ilgo gyvenimo paslaptis?
Šiame straipsnyje aptariami nauji NMN moksliniai pagrindai, jo poveikis senėjimui ir galima nauda sveikatai.
Skaityti daugiau